Rokometni Klub Arcont Radgona

RK Arcont Radgona vpisuje nove člane

28.08.2018

RK Arcont Radgona vabi vse dečke, ki bi želeli igrati rokomet, da se pridružijo treningom v našem klubu.

Novi člani se lahko vpišejo v naslednje selekcije:
Starejši dečki    (letnik 2004-05)
Mlajši dečki      (letnik 2006-07)
Mini rokomet    (letnik 2008-09)
Cici rokomet    (letnik 2010-11)

Ekipe starejših in mlajših dečkov igrajo prvenstvene tekme z ekipami Celje Pivovarna Laško, Gorenje Velenje, Slovenj Gradec, Maribor Branik, Jeruzalem Ormož, Drava Ptuj, Velika Nedelja, Moškanjci-Gorišnica in Pomurje iz Murske Sobote.

Igralci mini in cici rokometa se na treningih učijo osnov rokometne igre, se igrajo razne igre in v spomladanskem delu odigrajo tudi tekme z vrstniki is sosednjih šol.

Dodatne informacije lahko dobite na:
041-346-729 (Niko Klun)
info@rk-arcontradgona.si

KAJ JE ROKOMET?

Rokomet je moštveni šport z žogo. Je ena najhitrejših moštvenih iger na svetu. Na igrišču sta dve moštvi s po sedmimi igralci. Cilj igre je spraviti žogo v nasprotnikov gol, pri čemer igralci žogo lahko vodijo ali si jo med seboj podajajo, dokler si ne ustvarijo priložnosti za strel na gol. Ko žogo izgubijo, pred golom okrog svojega kazenskega prostora ustvarijo obrambno formacijo.

ZAKAJ ROKOMET?

Otrok razvija koordinacijo oziroma skladnost gibanja.
Otrok razvija moč, natančnost, hitrost, gibljivost in vztrajnost.
Otrok osvaja osnovne načine gibanja z žogo.
Otrok spoznava pomen sodelovanja v skupini, medsebojno pomoč in športno obnašanje.
Otrok spoznava, da mu gibanje ohranja in krepi zdravje.